UEFA dënon Carvajalin – Lajmi.net
UEFA dënon Carvajalin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:13, 7 December 2017
Mbrojtësi spanjoll i Real Madridit, Dani Carvajal është dënuar nga UEFA me një ndeshje tjetër mos-lojë në Ligën e Kampionëve.

Dani Carvajal nuk do të jetë në gjendje të ndihmojë Real Madridin në ndeshjen e parë të 16-tës së finales në Ligën e Kampionëve, pasi iu është dhënë një ndalim me një lojë nga komiteti disiplinor i UEFA-s.

Mbrojtësi i djathtë qëllimisht u përpoq të merrte karton të verdhë në ndeshjen e Los Blancos kundër APOEL-it në nëntor, për të shërbyer një pezullim të kartonit të verdhë në ndeshjen e fundit të grupit kundër Borussia Dortmund, gjë që ishte e pakuptimtë në aspektin e pozitës së Realit në grupin e tyre.

Megjithatë, ky veprim thuhet se ka thyer Nenin 15 të kodit disiplinor të UEFA-s dhe për këtë arsye ai duhet të shërbejë edhe një ndeshje shtesë pezullim.

Kështu, mbrojtësi spanjoll, pas ndeshjet ndaj Dortmundit do t’i mungojë Realit edhe në ndeshen e parë të 16-tës së finales.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO