“UÇK e pushton Novi Pazarin” – Lajmi.net
“UÇK e pushton Novi Pazarin”
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 17:59, 12 September 2017
Qytetarët e Novi Pazarit të Serbisë u befasuan sot kur e panë që qendra e qytetit u pushtua nga flamuj kombëtarë shqiptarë, njerëz të veshur me uniforma ushtarake shqipatre dhe flamuj të Uçk-së tek objekti i hotelit Vrbak dhe objekte të tjera, shkruan sandzacke.

Megjithatë, këtu bëhet fjalë për skenarin e filmit “Rat race”, i cili xhirohet nga shtëpia filmike beogradase dhe  për çka është përzgjedhur Novi Pazari  ta luajë rolin e Prishtinës së viteve 90’ta, transmeton Klan Kosova.

Fjalët kyçe: Novi Pazar, UÇK

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown