U vë në dyshim se a ishte burrë apo grua…Kjo është princesha për të cilën meshkujt bënin vetëvrasje… (Foto) – Lajmi.net
U vë në dyshim se a ishte burrë apo grua…Kjo është princesha për të cilën meshkujt bënin vetëvrasje… (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 13:06, 10 September 2017
Prej disa ditësh në rrjetet sociale qarkullon fotoja e një personi që vështirësisht shquhet nëse është burrë apo grua

Po nëse bën një kërkim më të detajuar në mediat ndërkombëtare shihet se fotoja në fjalë i përket princeshës perse Anis al-Doleh.

Anis al-Doleh ka qenë pjesë e dinastisë Qajar që ka sunduar përgjatë viteve 1848-1896.

Nëse e sheh foton të krijohet përshtypja e një burri, por jo.
Por, sidoqoftë, edhe pse e tillë, meshkujt në atë kohë bënin vetëvrasje vetëm pse ajo i refuzonte.

Për të qenë më të saktë, thuhet se 13 ka qenë numri i atyre meshkujve të cilët vriten vetën për princeshën në fjalë…/ORAinfo

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO