U largua nga Prishtina, ja me cilën skuadër po stërvitet tani Anel Rashkaj – Lajmi.net
U largua nga Prishtina, ja me cilën skuadër po stërvitet tani Anel Rashkaj
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:52, 12 October 2017
Ish-kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj befasoi të gjithë me largimin e tij nga Prishtina. Por, futbollisti kosovar tani kohën po e kalon në Suedi te klubi i Halmstadit.

IndeksOnline, kontaktoi me të dhe mësoi se ku është duke u stërvitur që prej largimit nga klubi kryeqytetas.

“Herët është njëherë për të ardhmen, pasi që kampionati kryhet këtu edhe tre javë. Për momentin jam duke ushtruar te klubi Halmstadit, për ta mbajtur formën. I kam kërkuar atyre që të stërvit me ta, pasi nuk është e njëjtë ta bësh këtë vet dhe me ekip. Ata pranuan dhe jam falënderues”, ka thënë Rashkaj.

Kujtojmë se te klubi i Halmstads kosovari ka qëndruar për më shumë se shtatë vite, duke zhvilluar afro 200 paraqitje.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO