U barazua me Lionel Messin me Topa të Artë, ja çfarë thotë Ronaldo – Lajmi.net
U barazua me Lionel Messin me Topa të Artë, ja çfarë thotë Ronaldo
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 20:16, 7 December 2017
Cristiano Ronaldo është fitues i Topit të Artë për vitin 2017.

Portugezi ka arritur të mposht Lionel Messin dhe Neymarin në garën për trofeun më të rëndësishëm individual.

Pas tërheqjes që trofeut, Ronaldo është deklaruar shumë i lumtur.

“Jam shumë i lumtur. Është një moment fantastik. Kam pritur shumë për këtë”, ka deklaruar fillimisht Ronaldo, që ka barazuar Lionel Messin me trofe të Topave të Artë.

“Ne patëm një sezon fantastik në Ligën e Kampionëve dhe në La Ligë. Trofetë të ndihmojnë të fitosh tituj individual”, ka shtuar ai./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Cristiano Ronaldo

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan