Tyson cakton meç kundër boksierit shqiptar – Lajmi.net
Tyson cakton meç kundër boksierit shqiptar
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:38, 18 April 2018
Tyson Fury mund të ndeshet me Sefer Seferin.

Boksieri shqiptar nga Maqedonia, Sefer Seferi, po pritet të jetë kundërshtar i ish-kampionit të botës në peshën e rëndë, britanikut Tyson Fury, më 9 qershor në Manchester.

Fury do të boksojë për herë të parë pas dy vjet e gjysmë pauzë. Ai është duke synuar të kthehet sërish te meçet për tituj bote.

Fury 29-vjeçar në nëntor të vitit 2015 befasoi ukrainasin Wladimir Klitschko duke ia rrëmbyer titujt IBF, WBA, WBO dhe IBO në peshën e rëndë dhe kështu i dha fund dominimit të ukrainasit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO