Twitter përdor strategji të re kundër përdoruesve agresivë – Lajmi.net
Twitter përdor strategji të re kundër përdoruesve agresivë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 10:24, 16 May 2018
Twitter dëshiron të veprojë kundër përdoruesve agresivë me ndihmën e një analize të sjelljes.

Kompania njoftoi se në të ardhmen, postimet në Twitter me fyerje ose ngacmim do të bllokohet.

Tweets-at e përdoruesve të ngarkuar negativisht janë shtyrë më thellë në rezultatet e kërkimit dhe bisedat, shpjegoi shërbimin e mesazhit të shkurtër të martën.

Në testet fillestare, numri i postimeve të Twitter për kërkime ka rënë për katër për qind dhe në bisedat për tetë për qind, tha ai. Twitter – dhe platforma të tjera online – ka kohë që Twitter akuzohet se nuk bën mjaftueshëm për fyerje, ngacmim dhe urrejtje.

Dhe duke marrë parasysh këto kërkesa nga përdoruesit e saj, tashmë Twitter duket se do të lëviz më shumë në këtë drejtim duke mos lejuar që Twitter të kthehet në një rrjet social ku shpërndahet dhuna dhe urrejtja.

 

Fjalët kyçe: bllokim, Dhuna, Twitter, urrejtje

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3