Twitter pa paralajmërim mund ta bëjë profilin tuaj të padukshëm – Lajmi.net
Twitter pa paralajmërim mund ta bëjë profilin tuaj të padukshëm
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 0:01, 21 March 2017
Mjetet e reja të sigurisë, të cilat në fillim të këtij viti i ka vendosur Twitter janë mjaft shqetësuese.

Twitter para disa javësh paralajmëroi politikën e re kur është në pyetje përmbajtja e ndjeshme e çfarëdo lloji, e cila publikohet në këtë rrjet shoqëror.

Siç shkruan TNW, Twitter ka nisur të testojë edhe një mënyrë tjetër krejt të ndryshme kur bëhet fjalë për përmbajtjet e padëshiruara dhe atë në mënyrë duke bërë profilin e tillë të padukshëm në publik,.

Ky është problemi i parë, ndërsa i dyti është se pronari i profilit nuk merr kurrfarë paralajmërimi lidhur me atë se profili i tij nuk është i qasshëm.

Analisti i teknologjisë, Justin Warren ka marrë porosi nga miqtë se profili i tij është shënjuar si profil që ka përmbajtje të ndjeshme dhe të fyese, ndonëse ai pohon se nuk ka publikuar diçka të tillë. Thuhet se Warren në një publikim ka përdorë sharje dhe kjo ka qenë e mjaftueshme që Twitter ta “mbyllë” pa kurrfarë paralajmërimi.

Tash për tash, Twitter nuk ka komentuar lidhur me këtë rast.

Fjalët kyçe: Twitter

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush