Turbina e ujit mund të ndriçojë shtëpinë tuaj duke gjeneruar 12kwh në ditë (Video) – Lajmi.net
Turbina e ujit mund të ndriçojë shtëpinë tuaj duke gjeneruar 12kwh në ditë (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekEnergjia Efikase 21:55, 8 July 2017
Nuk ka nevojë për profesionistë, apo të keni sado përvojë në këtë punë...

Kjo lloj turbine uji mund të gjenerojë 12kwh në ditë, transmeton lajmi.net

Mund ta ndriçojë një shtëpi, gjithashtu riparimi i saj nuk kushton pothuajse asgjë. Gjeneratori është provuar dhe funksionon 100% në ujë.

Përbëhet nga alumini dhe çeliku i pandryshkur të cilët i rezistojnë kohës.

Turbina mund të bartet në kuti në vende të ndryshme, pra është lehtë dhe nuk ka nevojë që të keni përvojë për ta riparuar, nëse mund të prishet, ose për ta vendosur diku.

Në videon më poshtë do të njiheni me detaje rreth turbinës së ujit. /Lajmi.net/

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO