Trump, Turnbull dhe Abe bisedojnë për Korenë e Veriut – Lajmi.net
Trump, Turnbull dhe Abe bisedojnë për Korenë e Veriut
Autori: Lajmi.net BotaLajme 11:04, 13 November 2017
Trump, Turnbull dhe Abe, kanë zhvilluar një takim trilateral në Manila ku ndodhen për të marrë pjesë në Samitin e ASEAN-it

Presidenti amerikan, Donald Trump, Kryeministri i Australisë, Malcolm Turnbull dhe Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, kanë zhvilluar një takim në kuadër të Samitit të 31-të të Asociacionit të Kombeve të Azisë Juglindore (ASEAN), ku kanë shkëmbyer pikëpamjet mbi Korenë e Veriut dhe çështjet tregtare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Trump, Turnbull dhe Abe, kanë zhvilluar një takim trilateral në Manila ku ndodhen për të marrë pjesë në Samitin e ASEAN-it. Sipas lajmit të Sky New në Australi, mësohet se tre liderët kanë diskutuar për çështjen e testimeve të raketave nukleare nga Koreja e Veriut, ku theksohet se “përbën një kërcënim për paqen e rajonit dhe të botës.”

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO