Trump: Sulmi në Paris do ta ndihmojë Le Penin në garën presidenciale – Lajmi.net
Trump: Sulmi në Paris do ta ndihmojë Le Penin në garën presidenciale
Autori: Lajmi.net BotaLajme 21:23, 21 April 2017
Presidenti i Amerikës, Donald Trump beson se sulmi në Paris do ta ndihmojë kandidaten e frontit kombëtar, Marine Le Pen në garën për presidente të Francës.

Ai i ka thënë agjencisë së lajmeve AP, se sulmi në Paris i shkon në favor Le Penit, shkaku i qëndrimeve të saja deri më tani.

“Ajo ka qëndrin këmbëngulës kur bëhet fjalë për kufijtë dhe për terrorizmin islamik. Ajo do të bëj mirë në zgjedhje”, ka thënë Trump.

I pyetur se kush mund të fitojë zgjedhjet në Francë të dielën, ai ka thënë se mendimi i tij nuk dallon nga një vëzhgues i zakonshëm.

“Të gjithë parashikojnë kush do të fitojë. Unë nuk jam ndryshe nga ata”, u shpreh Donald Trump.

Marine Le Pen është e njohur për deklarata kunëdr ISIS-it, çështjes së kufijve dhe largimit të Francës nga Bashkimi Evropian. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Le Pen, Trump

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush