Trump propozon drejtorin e ri të Agjencisë për Siguri Kombëtare – Lajmi.net
Trump propozon drejtorin e ri të Agjencisë për Siguri Kombëtare
Autori: Lajmi.net Bota 20:14, 14 February 2018
Presidenti amerikan, Donald Trump ka përzgjedhur gjeneralin Paul Nakasone si drejtorin e ri të Agjencisë për Siguri Kombëtare dhe të Komandës amerikane të Kibernetikës.

Këshilltari i presidentit Trump për kibernetikë, Rob Joyce, ka njoftuar për emërimin e Nakasone duke lavdëruar përvojën e tij në aspektin kibernetik.

Nëse konfirmohet nga Senati, Nakasone do të jetë në një prej posteve më të larta të inteligjencës amerikane.

Ai udhëheq aktualisht Komandën ushtarake për kibernetikë në SHBA.

Agjencia për Siguri Kombëtare është përballur me pengesa në vitet e fundit për rrjedhje të materialit të klasifikuar.

Drejtori aktual, Mike Rogers, ka njoftuar se do të pensionohet këtë pranverë.

Fjalët kyçe: Siguria, Trump

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master