Trump do ta vizitojë Kinën – Lajmi.net
Trump do ta vizitojë Kinën
Autori: Lajmi.net BotaLajme 14:11, 19 March 2017
Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson e ka njoftuar presidentin kinez, Xi Jinping se kreu i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump do ta vizitojë Kinën.

Tillerson këtë e bëri të ditur në takim me udhëheqësin kinez në Pekin, në fund të turneut të tij në lindje të Azisë.

Kurse, presidenti kinez ka thënë marrëdhëniet  e vlerëson lartë qëndrimin e sekretarit amerikan se marrëdhëniet në mes dy fuqive ekonomike botërore mund të jenë vetëm miqësore.

“Ju thatë se marrëdhëniet mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara mund të jenë vetëm miqësore dhe unë e vlerësoj këtë”, ka thënë Xi. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Donald Trump, Kina, SHBA

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy