Truku i cili do t’ju entuziazmojë: Si ta lani tiganin e ndotur? – Lajmi.net
Truku i cili do t’ju entuziazmojë: Si ta lani tiganin e ndotur?
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 13:23, 12 January 2018
Me këtë truk të jashtëzakonshëm do ta pastroni tiganin shpejt dhe mirë.

Yndyra, mbetjet e ushqimit dhe njollat e zeza në tigan ndonjëherë janë ankth i vërtetë pastrimi. Me këtë truk të thjeshtë ju nevojitet vetëm një pikë vaj, kripë e trashë dhe një patate.

Për të pasur sukses truku është, e nevojshme që në tiganin e ndotur të qitni pak kripë dhe gjysmën e patates dhe me lëvizje të shpejta rrethore kalojeni nëpër fundin e tiganit, transmeton Telegrafi.

Fshijeni tiganin me leckë të njomur, thajeni dhe pastaj me leckë letre mbulojeni fundin e tiganit me vaj dhe lëreni një orë në furrë të ngrohur.

Në fund edhe pak fshijeni tiganin me leckë të thatë dhe mund ta përdorni sërish për gatime.

cleand-pans-1

Fjalët kyçe: Pastrim, rtigani i ndotur, Truk

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3