Tri skuadra të Premierligës kërkojnë Shaqirin – Lajmi.net
Tri skuadra të Premierligës kërkojnë Shaqirin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 20:48, 13 May 2018
Xherdan Shaqiri do të largohet nga Stoke City pas rënies së skuadrës në Championship.

26 vjeçari edhe pse pati një sezon të mirë me tetë gola të shënuara, nuk arriti ta ndalonte rënien Stokes një rang më poshtë.

Ylli me prejardhje nga Kosova, ka një klauzolë që ia lejon largimin nëse Stoke largohet nga Premierliga.

Klauzola e largimit të tij është 15 milionë euro, shkruajnë mediet në Angli.

Raportohet se për Shaqirin nga tri oferta nga Premierliga.

Everton, West Ham United dhe Crystal Palace, kanë shprehur interesim për Shaqirin, që në të kaluarën ka veshur edhe fanellat e Interit, Bayern Munich dhe Basel./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Xherdan Shaqiri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble