Trezeguet zgjedh pasardhësin e Messit (FOTO) – Lajmi.net
Trezeguet zgjedh pasardhësin e Messit (FOTO)
Autori: Lajmi.net Serie ASport 11:14, 11 September 2017
David Trezeguet ka një emër në mendje.

David Trezeguet beson se Paulo Dybala do të jetë pasardhës i Leo Messit.

“Messi-Dybala? Të gjithë e njohim Messin, ai gjithashtu ishte vendimtar në fitoren e Barcelonës ndaj Espanyolit”, tha fillimisht Trezeguet.

“Dybala është e tashmja dhe gjithashtu e ardhmja. Ai po luan shumë mirë, po shënon gola dhe e shoh të përgatitur shumë mirë”.

“Ai do të shkëlqejë në “Camp Nou”. Me siguri nuk po i pritet që të zbresë në fushë, në një stadium madhështor siç është “Camp Nou”. Përballja sërish me Messin e motivon atë”.

“Është e qartë se Messi ka më shumë eksperiencë dhe është në një tjetër pikë të karrierës, por Dybala po rritet dhe ndoshta Messi është duke e motivuar atë që të përmirësohet”, theksoi ish sulmuesi i Juventusit.


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO