Trepça ’89 i quan të korruptuar gjqytarët kosovarë të pranuar nga FIFA – Lajmi.net
Trepça ’89 i quan të korruptuar gjqytarët kosovarë të pranuar nga FIFA
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:14, 14 February 2018
Trepça '89 reagon ashpër pas ndeshjes me Llapin, ku u eliminua nga Kupa e Kosovës.

Mitrovicasit insitojnë që treshja e gjyqtarëve, Genc Nuza, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, erdhi me tendencë për të kualifikuar ekipin mysafir tutje.

“Këta gjyqtarë nuk e meritojnë të përfaqësojnë futbollin kosovar në arenën ndërkombëtare. Trepça ’89 dyshon që kjo treshe e gjyqtqarëve është korruptuar nga individë të caktuar”, shkruan mes tjerash 89-shi.

Kampioni i Kosovës i ka kërkuar FFK-së që të hapë sytë dhe të marrë hapa konkret për parandalimin e referimëve të dobëta dhe tendencioze.

Më poshtë e keni njoftimin e plotë për shtyp të klubit mitrovicas. /Lajmi.net/

27867671_980071518807238_3475615111168296225_n

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO