Trepça ’89 e nis me fitore rrugëtimin për mbrojtjen e titullit – Lajmi.net
Trepça ’89 e nis me fitore rrugëtimin për mbrojtjen e titullit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSportSporti Vendor 18:50, 18 August 2017
Trepça '89 e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullit në Vala Superligën e Kosovës.

Mitrovicasit në ‘Riza Lushta’ në ndeshjen hapëse të sezonit, kanë mposhtur 3:1 Flamurtarin, skuadër kjo e rikthyer në elitën e futbollit kosovar.

Muharrem Jashari në minutën e 10’-të dhe Otto John në minutën e 50’ i dhanë epërsi dyshifrore skuadrës kampione.

Mysafirët në minutën e 63’-të, e ngushtuan rezultatin kur shënoi Ardit Jahupaj, pas asistimit të Fisher.

Në minutën e ’89, Trepça ’89 vulosi fitoren, kur shënoi me anë të Florent Hasanit për 3:1./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball