Tregtari i artit në Paris harron pikturën me vlerë 1.5 milion euro në taksi – Lajmi.net
Tregtari i artit në Paris harron pikturën me vlerë 1.5 milion euro në taksi
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteKuriozitete 8:38, 3 May 2017
Një vepër arti me vlerë 1.5 milionë euro është gjetur pasi është lënë aksidentalisht në një taksi në Paris.

Një tregtar francez i artit, i cili nuk është identifikuar nga policia, paraqiti një raport të vjedhjes pasi harroi pikturën në taksi të enjten.

Ai njoftohet se u hutua nga një telefonatë në celularin e tij dhe vetëm vuri re se ai nuk e kishte pikturën të nesërmen.

Puna është Concetto Spaziale (koncept hapësinor) nga artisti italian Lucio Fontana i lindur në Argjentinë, i cili vdiq në vitin 1968.

Ai u përpoq për të gjetur taksi që kishte përdorur, por ishte i pasuksesshëm dhe të shtunën shkoi në polici, raportoi gazeta Le Parisien, shkruan Syri.net

Fjalët kyçe: 1.5 milion dollar, Pikturë, taksi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper