Tregon eksperiencën alpiniste të dhjetë viteve në Itali përmes fotove – Lajmi.net
Tregon eksperiencën alpiniste të dhjetë viteve në Itali përmes fotove
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 9:30, 12 October 2017
Fotografi italian Roberto Bertero ka realizuar foto që nga viti 2007.

Ai është një fotograf i maleve e gjithashtu edhe një muzikant në Turin, Itali.

Ai tregon eksperiencën e plotë alpine, si jetesa në male dhe zgjidhja e problemeve përmes mjeteve të thjeshta të jetesës, transmeton lajmi.net

Këto elemente të vogla, sipas tij mund të transformojnë aktivitetin tonë në mësim jetësor.

‘’Oh mia patria, si bella e perduta!’’ Giuseppe Verdi (Oh vendi im, sa i bukur dhe i humbur!) – këtë thënie e ka postuar në rrjetet sociale duke treguar ndjenjën e tij për territorin e Italisë.

‘’Shumica e shoqërisë lokale nuk kanë para dhe ata që kanë i investojnë ato në klishe. Sa humbje potenciali’’, shprehet ai.

Shikoni më poshtë. /Lajmi.net/

The Mystic PlanetThe Birth Of LightMountains Dream TooCloud WaveThe CreationSolitudeGrandes Jorasses, Pointe WalkerVallée Du VénéonMatterhorn West Face From My Tent

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO