Tre zakonet e çifteve që kanë jetë seksuale të kënaqshme – Lajmi.net
Tre zakonet e çifteve që kanë jetë seksuale të kënaqshme
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 12:38, 18 May 2017
Seksi është një ndër komponentët më të rëndësishëm në funksionimin e një marrdhënieje në çift.

Përveç nevojës fizike që lind bashkë me njeriun dhe funksionit riprodhues, seksi forcon lidhjen mes partnerëve me të njëjtin intensitet si ndjenjat.

Por si çdo gjë tjetër, ulje-ngritjet e përditshmërisë dhe gjendjes emocionale reflektohen edhe në jetën seksuale. Nuk ka rregulla të shkruara si dhe sa herë duhet të bëjnë seks një çift, madje nuk ka asnjë njësi matëse për këtë gjë tejet intime.

Por përtej gjithçkaje, ekzsitojnë disa zakone ose truke të çifteve me një jetë seksuale të shëndetshme dhe të kënaqshme, këto janë disa prej tyre:

1.Flasin rreth seksit

2.U pëlqejnë të komplimentojnë njëri-tjetrin

3.Shkojnë në shtrat së bashku. /Lajmi.net/ 

Fjalët kyçe: Jeta seksuale

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball