Tre hapa për të mësuar një gjuhë të re – Lajmi.net
Tre hapa për të mësuar një gjuhë të re
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 13:03, 26 February 2018
Është shumë e vështirë të mësoni një gjuhë të re kur nuk mbani kurse, apo kur ju duhet të mësoni nga shtëpia.

Megjithatë, ata që ia kanë dalur ta bëjnë këtë gjë, tregojnë për tre hapa të thjeshtë që duhet të ndjekni dhe që padyshim ju sjellin sukses, shkruan lajmi.net

Hapi i parë është të mbani mend çdo fjalë që e mësoni. Përsëriteni atë çdo ditë derisa të jetë e njohur edhe për veshin tuaj ta dëgjojë.

Hapi i dytë është të jeni aktiv në biseda me njerëz të tjerë të cilët e flasin atë gjuhë. Kështu do ta keni më të lehtë inkuadrimin në mësimin e gjuhës së re.

Hapi i tretë është të filloni të lexoni fjalë, të dëgjoni video, të shikoni edhe filma në atë gjuhë. Shikoni videon për më shumë detaje. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Gjuhe te re, mësim, tre hapa

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2