Transferimi i parë i Dortmundit vjen nga Juventusi – Lajmi.net
Transferimi i parë i Dortmundit vjen nga Juventusi
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliMerkatoSerie ASport 16:51, 7 May 2018
Transferimi i parë i Borussia Dortmund në afatin kalimtar të vitit 2018 mund të vije nga Juventusi.

Mbrojtësi i djathtë i Juventusit, Stephan Lichtsteiner, raportohet se është shumë afër transferimit te Borussia Dortmund.

Sipas ‘CalcioMercato.com’ raporton se ekziston një optimizëm i madh te skuadra e Borussia Dortmundit për arritjen e një marrëveshje me agjentin e Lichtstener.

Kjo media raporton se të dy palët kanë qenë në kontakt të vazhdueshëm në ditët e fundit.

34 vjeçari nga Zvicra ka kontratë me Juventusin deri më 30 qershor./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO