Tramezzani: Ja pse nuk u bëra trajner i Shqipërisë – Lajmi.net
Tramezzani: Ja pse nuk u bëra trajner i Shqipërisë
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 22:58, 19 June 2017
Paolo Tramexani dhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, kanë diskutuar disa muaj më parë se De Biasi të merrte vendimin për tu larguar nga Kombëtarja, për zëvendësuesin në stolin kuqezi.

Duka i ofroi Tramexanit që të ishte ai pasardhësi i De Biasit në stolin e Kombëtares, por akordi me klubin zvicerian Sion, duket se ka qenë pengesa kyçe për rikthimin e ish-zvëndëstrajnerit në Shqipëri. Këtë gjë Tramexani e zbulon gjatë një interviste të dhënë për mikrofonin e “TMW Radio”.

“U lumturova që presidenti i federatës mendoi për mua, kishim folur rreth kësaj teme edhe në muajt e mëparshëm. Kisha një akord me Sionin por pavarësisht kësaj u kënaqa shumë. Është një skuadër e re që ka shumë për të dhënë”, ishin fjalët e Tramexanit për “TMW RADIO”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO