Trajneri i Turqisë zbulon arsyen e humbjes nga Shqipëria – Lajmi.net
Trajneri i Turqisë zbulon arsyen e humbjes nga Shqipëria
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 10:02, 14 November 2017
Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gol.

Trajneri i Turqisë, Mircesa Lucescu, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë.

Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gola, ndërsa u justifikua me faktin se kishte shumë lojtarë të rinj në skuadër.

“Ishte një miqësore ku doja të vëzhgoja futbollistët e mi të rinj. Luajtëm mirë, ndaj një skuadre të organizuar mirë dhe të fortë fizikisht. Shqipëria erdhi tre herë në portë, dhe shënoi tre herë. Në sulm bëmë një ndeshje cilësore, por na penalizuan lojtarët e rinj”, deklaroi ai.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO