Trajneri i Letonisë e përgëzon Kosovën, tregon se cilët lojtarë i pëlqyen – Lajmi.net
Trajneri i Letonisë e përgëzon Kosovën, tregon se cilët lojtarë i pëlqyen
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:17, 13 November 2017
Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në përballjen miqësore.

Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore 4:3 ndaj Letonisë në stadiumin ‘Adem Jashari’, me golin e fitores që u shënua në minutën e 94’ nga Besar Halimi.

Kjo ishte fitorja e dytë e Kosovës që nga koha e pranimit në FIFA, pas asaj të qershorit të vitit të kaluar ndaj Ishujve Faroe.

“Luajtëm mirë ashtu si edhe Kosova, në fund triumfuan ata dhe besoj që ndikoi tereni i tyre vendas. Nuk jam i kënaqur me punën që bëmë në mbrojtje”, ka thënë fillimisht Starkovs.

“Ata luajtën mirë dhe fortë në sulm. Lojtarët e Kosovës me numër 14 dhe numri 8 më kanë pëlqyer më të vërtetë shumë”, ka shtuar ai.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO