Toyota shton fitimin pas uljes së shpenzimeve – Lajmi.net
Toyota shton fitimin pas uljes së shpenzimeve
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 17:39, 7 November 2017
Kompania për prodhimin e veturave japoneze, Toyota ka njoftuar sot për rritjen e fitimit neto në gjysmën e parë të këtij viti.

E gjithë kjo si rezultat i jenit të dobët dhe përpjekjeve për zvogëlimin e shpenzimeve.

Profiti neto i prodhuesit kryesor japonez të automobilave është rritur për 13,2 për qind në 1.070 miliard jenë (9,4 miliardë dollarë) në gjashtë muaj, derisa të hyrat nga shitja janë ngritur për 8,6 për qind në 14.200 miliardë jenë.

Toyota njihet si një nga markat më të mira të veturave në botë.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush