Toyota me seri të re të veturave sportive – Lajmi.net
Toyota me seri të re të veturave sportive
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 10:28, 28 August 2017
Toyota raportohet se muajin e ardhshëm do të organizojë një ngjarje të veçantë për të prezantuar “serinë e re të automobilave sportivë”.

Sipas raportimeve, përpos modelit të ri Supra pritet të vijnë edhe modele të reja nga kompania japoneze.

Aktualisht thuhet se do të vijë një model i ri Yaris GRMN, që vjen në version të limituar, me motor 1.8-litërsh dhe 2045 kuajfuqi e marsh me gjashtë shpejtësi.

Pritet edhe pasardhësi i modelit MR2, që do të ngjajë në konceptet S-FR të viteve 2015-16.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO