Toyota FT-AC, një SUV i konceptuar për aventurë (Foto) – Lajmi.net
Toyota FT-AC, një SUV i konceptuar për aventurë (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 17:39, 2 December 2017
toyota15
Toyota po fokusohet drejt aventurës në epokën e makinave SUV, ose të paktën kështu duket nga prototipi FT-AC (Future Toyota Adventure Concept), një mjet i menduar për kohën e lirë dhe që është frymëzuar nga shpirti i Land Cruiser.

Për momentin bëhet fjalë për një prototip dhe dizenjoja nuk është ende përfundimtare, transmeton Top Channel.

Ka drita antimjegull që mund të çmontohen dhe të përdoren si elektrik dore. Gjithashtu, ka drita të pasme me kamera për të xhiruar eskursionet dhe për t’i shpërndarë falë lidhjes WIFI në bordin e makinës.

toyota1 toyota2 toyota4 toyota6 toyota10 toyota13 toyota15

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO