Tottenham rivalizon Man Utd për Boateng – Lajmi.net
Tottenham rivalizon Man Utd për Boateng
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliPremier LeagueSport 20:00, 9 November 2018
Jerome Boateng është bërë shënjestër e skuadrave të Premierligës.

Së fundmi, sipas “Goal”, në garë për shërbimet e qendër mbrojtësit, është future edhe skuadra e Tottenham, transmeton lajmi.net.

Skuadra nga Londra po e sheh reprezentuesin gjerman si zëvendësuesin ideal për Alderweireld.

Boateng ka kaluar kohë në Premierligë edhe më parë, me skuadrën e Manchester City.

Në rast se ai arrin akord me Tottenham, apo qoftë edhe me United, ky do të përkthehej si rikthim i tij në futbollin anglez. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO