Tortë e lehtë – Lajmi.net
Tortë e lehtë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 11:29, 25 April 2017
Përbërësit

250 gr biskota të bluara
100 gr margarinë
400 gr nutella
500 gr krem (djathi)

Hapat:

Nje luge nutella e shkrijme me margarine dhe shtojme tek biskotat e bluara. Ne nderkohe perziejme krem djathin me nutellen ngadale me mixer derisa te homogjenizohet kremi. Pastaj biskotat I rrafshojme ne kallep 22 duke rrafshuar em ndihmen e ndonje gote me fund te rrumbullaket dhe te rrafshet. Perziejme mire dhe leme te ftohet per pak ne frigorifer. Persiper shtrijme kremin me nutellen dhe krem djathin dhe rrafshojme mire. Embelsiren e leme te ftohet per disa minuta dhe servojme sipas deshires. /Kuzhinashqiptare/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO