Top 10 arsyet që gratë i divorcojnë burrat e tyre – numri një do t’ju shokojë – Lajmi.net
Top 10 arsyet që gratë i divorcojnë burrat e tyre – numri një do t’ju shokojë
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 16:43, 4 July 2018
Sa shumë njerëz divorcohen? Dhe cilat janë arsyet kryesore që njerëzit vijnë deri te divorci?

Në vitin 2016 106,959 çifte të seksit të kundërt u divorcuan në Angli dhe Uells, sipas Zyrës për Statistikat Kombëtare.

Ka shumë arsye që çiftet ndahen, por një sondazh i kohëve të fundit ka zbuluar 10 arsyet kryesore pse gratë divorcojnë burrat e tyre, transmeton lajmi.net.

Duke pasur qëllime të ndryshme në jetë renditet si shkaku më i popullarizuar i ndarjeve në Britani të Madhe, sipas sondazhit nga Next Love.

Pabesia erdhi e dyta, e ndjekur nga argumentimi i vazhdueshëm dhe mungesa e intimitetit.

Sëmundja mendore ishte arsyeja e pestë më e zakonshme me 5.6% të grave që thoshin se shkaktuan braktisjen e martesës së tyre.

Sjellja e keqe, e cila përfshin sjellje të papranueshme emocionale, fizike apo financiare, erdhi në vendin e gjashtë.

Ndërsa mërzitja ishte arsyeja e shtatë më e zakonshme me 4.2% të njerëzve duke e deklaruar atë si arsyeja që marrëdhëniet e tyre nuk shkon më.

Kjo u pasua nga abuzimi fizik, problemet e familjes dhe problemet e parasë.

Këtu janë 10 arsyet kryesore pse gratë divorcojnë burrat e tyre:

1. Qëllimet e ndryshme të jetës

2. Mosbesimi

3. Gënjeshtra e vazhdueshme

4. Mungesa e intimitetit

5. Sëmundje mendore

6. Sjellje të pahijshme

7. Mërzitje

8. Abuzimi fizik

9. Problemet shtëpiake

10. Problemet e parasë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO