Tidal do të hyjë në 2018 në të gjitha Mercedes-Benz – Lajmi.net
Tidal do të hyjë në 2018 në të gjitha Mercedes-Benz
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 0:56, 7 September 2017
Platforma për transmetimin e muzikës Tidal dhe Mercedes-Benz kanë njoftuar një partneritet afatgjatë.

Nga 2018, konsumatorët Mercedes-Benz të cilët kanë lidhur makinën e tyre në portalin Mercedes-Me, do të marrin një anëtarësim falas të Tidal HiFi.

Kjo lejon klientët e prodhuesit të makinave të transmetojnë më shumë se 50 milionë këngë, më shumë se 185,000 video muzikore dhe qindra lista të zgjedhura me kujdes në automjetet e tyre, në smartfonët e tyre ose në sistemet e tyre muzikore për 12 muaj, transmeton lajmi.net.

Muzika transferohet në cilësinë “Hi Res”.

Klientët mund të përdorin abonimin e tyre për të hyrë në albume, koncerte Livestreams dhe Tidal-X për 9.99 euro (cilësi premium) ose 19.99 (cilësi Hi-Fi). /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Mercedes-Benz, muzika, Tidal

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2