Thyhet Bitcoin, kripto-valutat po e humbin vlerën e tyre masivisht – Lajmi.net
Thyhet Bitcoin, kripto-valutat po e humbin vlerën e tyre masivisht
Autori: Lajmi.net Auto & TekKriptovalutat 9:05, 24 May 2018
Pasi monedhat e dixhitale kanë rritur rritur vlerën e tyre kohët e fundit me një shpejtësi, ato kanë rënë shumë orët e fundit.

Pas disa vështirësive në fillim të vitit dhe në pranverë, çmimi i Bitcoin tashmë ishte rritur në mes 8500 dhe 9500 $ gjatë javëve të fundit. Dhe flitej se ajo shumë shpejt do ta prekte shifrën 10.000 dollar . Ndërsa, monedhat e tjera të kriptoze ishin gjetur duke fituar vrullin.

Sidoqoftë, gjatë orëve të fundit, kursi i Bitcoin-it është shkatërruar. Vlera e një bitcoin rrëzohej nga $ 8500 në më pak se 7500 dollarë, duke copëtuar të gjitha kripto-valutat e tjera . Ethereumi ka humbur rreth 14 përqind gjatë 24 orëve të fundit dhe tani qëndron në 585 dollarë. Çmimet e Ripple, EOS, Litecoin , Cardano , IOTA ose Stellar gjithashtu kanë humbur përqindjet me dy shifra në 24 orët e fundit. Një vështrim në CoinMarketCap tregon se të gjitha njëqind monedhat më të mëdha të kriptoze kanë humbur vlerën masive.

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO