Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore – Lajmi.net
Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 10:18, 7 December 2017
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic.

Me këtë rast Thaçi, ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta

Thaçi ndryshe është duke qëndrua r në Bullgari, si pjesëmarrës në takimin e liderëve të Ballkanit  Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore.

Ky është postimi i Thaçit për takimin e sotëm:

Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç. Marrëdhëniet midis vendeve tona mbeten miqësore dhe të forta!

thh_1512637926-5132506

 

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO