Thaçi ngushëllon familjen e komandant “Gurit” – Lajmi.net
Thaçi ngushëllon familjen e komandant “Gurit”
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:21, 13 March 2018
Hashim Thaçi
Presidenti Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të luftëtarit të UCK-së Jetullah Qarri, i njohur si komandant “Guri”.

Thaçi ka thënë se ai ishte ndër luftëtarët dhe eprorët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e bashkëluftëtarit tim, Jetullah Qarri. Komandant “Guri” ishte ndër luftëtarët dhe eprorët e shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Familjes, bashkëluftëtarëve dhe miqve të tij, u shpreh ngushëllimet më të thella. HTH” ka shkruar Thaçi në facebook.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO