Thaçi, më i votuar, 106,978 vota – Lajmi.net
Thaçi, më i votuar, 106,978 vota
Autori: Lajmi.net Lajme 16:05, 13 June 2014
Hashim Thaçi
Hashim Thaçi

Me 75 për qind të votave të numëruara, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë 106 mijë e 978 vota, duke qenë kështu lideri bindshëm më i votuari nga partitë politike në vend.

Deri në certifikim të rezultateve, votat për liderin e PDK-së pritet të rriten, pasi ende nuk janë numëruar votat me kusht dhe auditimi i vendvotimeve që nuk kanë përputhje të plotë me procesverbalet, të cilat do t’iu shtohen kandidatëve vetëm pas verifikimit.

Më të votuarit e Partisë Demokratike të Kosovës janë:  

1. Hashim Thaçi, 106,978 vota

2. Kadri Veseli, 35,375 vota

3. Enver Hoxhaj, 15,102 vota

4. Elmi Reçica, 12,821 vota

5. Xhavit Haliti, 12,740 vota

6. Hajredin Kuçi, 11,105 vota

7. Agim Aliu, 10,682 vota

8. Memli Krasniqi, 10,484 vota

9. Arsim Bajrami, 10,555 vota

10. Raif Qela, 9,932 vota

11. Sala Berisha -Shala, 9,185 vota

Ndërkohë sipas të dhënave paraprake nga shtabet zgjedhore të subjekteve të tyre, liderët e partive tjera kanë fituar:

Isa Mustafa, 83, 738 vota

Albin Kurti, 42, 467 vota

Ramush Haradinaj, 35, 654 vota

Fatmir Limaj, 19, 342 vota

Nga liderët tjerë të partive politike në Kosovë votat janë kështu:

Behgjet Pacolli, 13,313 vota

Ferid Agani,  5,849 vota

Avni Klinaku, 4,639 vota

Visar Arifaj, 422 vota

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO