Thaçi arrin në Samit, pritet nga Borissov – Lajmi.net
Thaçi arrin në Samit, pritet nga Borissov
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 9:03, 17 May 2018
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri bullgar, Boyko Borissov, i cili është nikoqir i Samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje.

Brenda ndërtesës, Thaçi është pritur edhe nga presidenti Junker dhe përfaqësues të tjerë të Bashkimit Evropian.

Para hyrjes në objektin ku do mbahet Samiti, Thaçi ka thënë se ky samit i përbashkët është historik dhe me rëndësi të madhe për Republikën e Kosovës dhe tërë rajonin tonë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO