Tetë shkollat më të pazakonshme në botë (Video) – Lajmi.net
Tetë shkollat më të pazakonshme në botë (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 14:57, 15 February 2017
Të kesh shkollën brenda një anijeje dhe të kesh më shumë se 50 mijë libra, është fat apo jo?

Sa herë që qytetin e merr uji, mësimi vazhdon nëpër anije, në të cilat ruhen edhe libra dhe gjithçka merr formën e klasës brenda saj, që të zhvillohet siç duhet ora mësimore, transmeton lajmi.net

E dimë se Rusia është vendi më i madh në botë. Ka një shkollë në të cilën çdo vit nxënësit dërgohen atje me helikopter për shkak të largësisë, përmes të cilës ekzistojnë edhe arinj.

Ndërkaq, keni dëgjuar për shkollat nëntokë? Janë ndërtuar për t’u fshehur nga bombat.

Përveç këtyre, ekzistojnë edhe shkolla në të cilën janë lgbt.

Njihuni më poshtë me këto shkolla të çuditshme… /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO