Tërmetet vijojnë të “godasin” Shqipërinë – Lajmi.net
Tërmetet vijojnë të “godasin” Shqipërinë
Autori: Lajmi.net Bota 8:32, 12 July 2018
Pak ditë pasi një valë tërmetesh goditën territorin shqiptar, duket se lëkundjet e tokës nuk kanë të ndalur.

Pas rreth 600 lëkundjesh, tërmetet vijojnë të jenë me intensitet më të ulët kryesisht në qarkun e Durrësit.

Gjatë mëngjesit të sotëm lëkundje të tokës, por disi më të lehta janë ndjerë në zonën e Korçës.

Po ashtu tërmetet janë ndjerë edhe në Fushë – Krujë dhe në Manzë të Durrësit.

Por sipas specialistëve këto lëkundje janë normale pasi atyre të pak ditëve më parë dhe se nuk ka rrezik./Gazeta Express

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO