Tërmet i fuqishëm në Irak – Lajmi.net
Tërmet i fuqishëm në Irak
Autori: Lajmi.net BotaLajme 10:28, 6 December 2017
termete
termete
Një tërmet me fuqi prej 4.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur qytetin Halepçe të Irakut në Administratën Rajonale Kurde (ARK), raporton Anadolu Agency (AA).

Drejtori i Meteorologjisë dhe Tërmeteve të ARK-së, Fazil Ibrahim në një deklaratë për gazetarin e AA-së tha se në orën 08.53 sipas orës lokale në Halepçe ka ndodhur një tërmet prej 4.9 ballësh.

Sipas informacioneve të marra nga burimet lokale tërmeti nuk ka shkaktuar viktima në njerëz apo dëme materiale, ndërsa një numër i madh i shkollave janë evakuuar me qëllim të marrjes së masave.

Në tërmetin që ndodhi më 12 nëntor që goditur rajonin në kufirin ndërmjet Irakut dhe Iranit, me fuqi prej 7.3 ballësh, humbën jetën qindra persona në Iran, kurse shtatë në Irak.

Fjalët kyçe: Irak, Tërmet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool