Teknologjia brilante e gjermanëve në bujqësi (VIDEO) – Lajmi.net
Teknologjia brilante e gjermanëve në bujqësi (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 0:03, 17 July 2017
Se Gjermania është një shtet shumë i zhvilluar dhe ka teknologji mjaft të avancuar kjo është e ditur tashmë.

Bujqësia është një degë e rëndësishme e ekonomisë prandaj dhe një shtet si Gjermania i kushton një vëmendje të madhe zhvillimit të teknologjisë bujqësore.

Ata kanë ndërtuar dhe përshtatur shumë mjete në mënyra sa më eficinte dhe bashkëkohore për ta bërë punimin në bujqësi sa më të lehtë dhe efektive Gjermanët çdo ditë e më shumë po vazhdojnë dhe përmirësojnë dhe perfeksionojnë mjetet dhe teknologjinë e tyre në shumë sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Kjo vlen edhe për sektorin e bujqësisë ku ata gjithmonë shpikin inovacione të reja. Ne do t’ju sjellim një video e cila do të ju befasoj se si gjermanët i kanë lehtësuar punët bujqësore të cilat janë të rënda.

Fjalët kyçe: gjermanët

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels