Të rinjtë: Siguria e sfiduar (Video) – Lajmi.net
Të rinjtë: Siguria e sfiduar (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeLajmiVOXNacionale 11:58, 8 October 2017
Të rinjtë nga rajone të ndryshme të Kosovës, që studiojnë në Prishtinë, thonë se siguria në përditshmëri, në ambientin ku jetojnë, është relative.

Në rubrikën e përjavshme “VOX”, ata shprehin mendimet e tyre për shkaqet që shkaktojnë drojën dhe pasigurinë e tyre. Sipas tyre, veprimet e papërgjegjshme të individëve, mungesa e preventivës së incidenteve dhe aksidenteve, mungesa e perspektivës, droja nga ndonjë sulm eventual terrorist, e të tjera, krijojnë pasiguri. /REL/

Fjalët kyçe: Siguria publike

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3