Të rinjtë ndihmojnë fëmijët nga Hajvalia të cilët po mërdhinin nga i ftohti  (Foto) – Lajmi.net
Të rinjtë ndihmojnë fëmijët nga Hajvalia të cilët po mërdhinin nga i ftohti  (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 17:29, 11 January 2017
Një grup të rinjsh të njohur në Facebook si “Maniakët e Modës”, iu kanë dal në ndihmë sot familjes Xhaferi të cilët jetojnë në kushte tepër të vështira.

Shtatë fëmijët e kësaj familje po jetojnë të zbathur e pa bukë pa ndonjë shpresë për ditë më të mira, pasi që edhe babanë e kanë të sëmurë dhe të paaftë për punë, raporton lajmi.net.

Pas publikimit të lajmit për këtë familje skamnore këtë të rinj kanë marrë iniciativë për t’iu ndihmuar duke blerë produkte ushqimore për ta.

Për kushtet e jetesës së kësaj familje ka reaguar edhe komuna e Prishtinës e cila më pas është interesuar dhe ka kontaktuar me Qendra për Punë Sociale./Lajmi.net/

15970667_1212541668801578_1549428766_n 15970016_1212541695468242_1582104005_n 15978954_1212541715468240_118305145_n 15970351_1212541742134904_1474220670_n 15978886_1212541755468236_844007283_n 15995906_1212541775468234_1039036189_n

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO