Të rinjtë e PDK-së: Shpend ju jeni sinonim i vandalizmit! – Lajmi.net
Të rinjtë e PDK-së: Shpend ju jeni sinonim i vandalizmit!
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:38, 11 August 2017
Rinia e PDK-së së Prishtinës i ka reaguar kryetarit të Shpend Ahmetit, i cili përmes një statusi e politizoj një akt vandal në Gërmi, duke aluduar në aksionet politike të të rinjve të PDK-së.

Leutrim Retkoceri, i të rinjve të PDK-së, i cili dje ia dhuroj topin me mbishkrime “korrupsion”, “punësime politike”, “tenderë”, ka shkruar në llogarinë e tij se ngjyrimi politik që Ahmeti i ka dhënë një akti vandal në Gërmi vetëm tregon sa i pagdhendur është ai. Ai ka thënë se Vetëvendosje është sinonim i vandalizmit.

“Shpend Ahmeti përmes një postimi i paska dhënë ngjyrim politik një akti vandal në Gërmi. E ultë shumë prej tij si kryetar, por kjo vetëm tregon sa i pagdhendur dhe i pamatur është. Edhe gjuhën e ke të lëshuar, por është e kuptueshme kur shok e ka Fisnik Ismailin, një rrugaç ky i rryer. Vandalizmi është gjuhë dhe sjellje e juaja.

Ti, Shpend Ahmeti, bashkë me ata mercenarët që të ka detyruar t’i punësosh Dardan Molliqaj, e keni shkatërruar pronën publike dhe private në Prishtinë. Ti i ke prirë grupeve të dhunshme, që kanë vandalizuar Komunën e Prishtinës. Keni djegur vetura dhe keni kidnapuar zyrtarë. Keni sulmuar policinë dhe institucionet me gurë e molotovë. Madje, Kuvendin e Kosovës edhe me raketahedhës. Ju jeni sinonim i vandalizmit! Mos u viktimizo për mospunën tënde, dembel!”, ka shkruar Leutrim Retkoceri.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO