Të ngresh 10 litra ujë me kapak të syrit?! Këtë e bën ky burrë – Lajmi.net
Të ngresh 10 litra ujë me kapak të syrit?! Këtë e bën ky burrë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 22:56, 20 March 2017
Një njeri mund të ngrejë 10 litra ujë duke përdorur vetëm kapakët e syve. Song Tao nga Shangdong i Kinës, ngre peshën deri në dhjetë litra, vetëm me anë të kapakëve të syve.

43 vjeçari për 26 vite ka praktikuar këtë metodë të dhimbshme. Burri vendos kapëset në lëkurë dhe pasi i ka siguruar  i kap kovat dhe i ngren lart.

Për këtë marifet të pazakontë Song Tao është nderuar nga provinca ku jeton, pasi ky akt   njihet si vepër arti.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown