Të brendshmet ndikojnë në cilësinë e spermës – Lajmi.net
Të brendshmet ndikojnë në cilësinë e spermës
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 23:55, 9 August 2018
Përdorimi i të brendshmeve të gjera mund të jetë një mënyrë tejet e thjeshtë për burrat që të përmirësojnë cilësinë e spermës së tyre.

Një gjë e tillë është thënë në një studim të realizuar nga Harvard TH Chan në SHBA.

Në këtë hulumtim janë përfshirë 656 burra, dhe ata që përdornin të brendshme që janë më të gjera dhe të lira në trup, kishin koncentrim më të lartë të spermës për 25% krahasuar me burrat që përdorin të brendshme të ngushta.

Arsyeja për këtë mund të jetë temperatura më e ulët përreth testikujve.

Ekspertët kanë deklaruar se ky ndryshim i thjeshtë mund të përmirësojë fertilitetin tek meshkujt.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO