Tahiri: Të merren masa ndaj Dardan Gashit për të shtënat me armë – Lajmi.net
Tahiri: Të merren masa ndaj Dardan Gashit për të shtënat me armë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 21:59, 6 December 2017
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se organet shtetërore të ndjekjes duhet të merren me rastin e raportuar të shtënave me armë të zyrtarëve të lartë shtetëror, ndër ta edhe një zëvendëskryeministër.

Ministri Tahiri, më emisionin “Debat D” në RTV Dukagjini, duke komentuar videon që ka qarkulluar në media, e ku në një aheng shihen zyrtarë të lartë shtetërorë, ndër ta edhe zëvendëskryeministri Dardan Gashi duke shtënë me armë, ka thënë se janë pamje të pahijshme.

“Kjo nuk i bën nderë qeverisë së Kosovës. Ai është një shembull shumë i keq. Një zëvendësministër i Kosovës të shihet në pamje të tilla është mjaft e pahijshme dhe nuk mund të arsyetohet në asnjë rrethanë një pamje e tillë”, tha Tahiri.

Ai më tej shtoi se si ministër u bën thirrje institucioneve të marrin masa ndaj këtyre individëve.

Fjalët kyçe: Gashi, gjuajtja me arme, Tahiri

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3