Tahiri: S’komentoj shfuqizimin e Speciales, unë respektoj ligjet dhe çdo ndryshim kushtetues – Lajmi.net
Tahiri: S’komentoj shfuqizimin e Speciales, unë respektoj ligjet dhe çdo ndryshim kushtetues
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 12:41, 12 January 2018
Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë që nuk do të komentojë lidhur me qëndrimin e deputetëve të partisë së tij sa i përket ligjit për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

Ai e ka vlerësuar se një gjë të tillë u takon deputetëve, duke shtuar se ai punon me ligjet në fuqi.

“Kjo është një nismë politike që unë assesi nuk pranoj ta komentoj”, tha Tahiri gjatë vizitës që ka realizuar në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, shkruan Gazeta Metro.

Ai ka shtuar se është i thirrur që të respektojë çdo ndryshim kushtetutes.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool