zgjedhjet – Lajmi.net

Krasniqi: Nëse Haradinaj nuk e bën qeverinë, shkojmë në zgjedhje (Video)

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka thënë se nëse Ramush Haradinaj nuk votohet për ta votuar qeverinë, atëherë alternativë mbetet shkuarje në zgjedhjet të jashtëzakonshme....

12 July, 2017Lexo më shumë

PD, më e madhja në opozitë në Shqipëri, mes shpresës së ringritjes dhe rrezikut të copëtimit

Ringritje përmes bashkimit apo copëtim? Humbja e thellë e PD-së në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit është shkak debatesh të forta në Shqipëri....

8 July, 2017Lexo më shumë

KQZ: Certifikimi i rezultateve ka gjasa të ndodhë nesër

Pas rinumërimit të 23 vendvotimeve si dhe hedhjes poshtë nga PZAP-i të ankesës së kandidatit të koalicionit LDK-AKR, Vehbi Imeri, certifikimi i rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjasa të bëhet nesër....

7 July, 2017Lexo më shumë